Національна поліція України почала працювати в обласних містах та селах. Про це заявив глава МВС Арсен Аваков.

«Сьогодні ми починаємо втілювати принцип «Служити і захищати» замість «карати і «кришувати» – для кожного села, для кожного міста в області», – сказав міністр.

За словами голови МВС, ключовими критеріями роботи поліції є сервіс і захист. Працюватимуть у поліції ті, хто вже пройшов переатестацію.

«Це важливо – крок за кроком створювати нову поліцію, яка буде служити кожному з вас. Служити і захищати», – підкреслив Арсен Аваков.

Білої Церкви і сіл Білоцерківського району патрулюватимуть нові групи реагування патрульної поліції. Наразі впровадження подібної системи триває на території Київської, Харківської та Львівської областей.

В той же час, радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко в ефірі Громадського пояснив різницю в організації роботи патрульної служби в містах та сільських районах.

«Що стосується різниці в організації роботи патрульної служби в містах і служби по забезпеченню вуличної безпеки в сільських районах тут є звичайно різниця» - про це в ефірі Громадського заявив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

 

 

«Був такий Самбірський експеримент, який продовжився в кількох інших областях, в інших обставинах, з дещо іншими викликами, але показав свою ефективність. В рамках цього експерименту ми побачили, що відпрацьована логістика, тобто скільки ресурсів треба витратити на те щоб забезпечити роботу поліцейських на території сільського населеного пункту. Один із показових районів це Сватівський район в достатньо складних умовах в Луганській області».

«Зрозуміло що там виклики свого порядку, свого характеру, багато людей зі зброєю, багато військових. На території цього району чотири екіпажі з патрульними поліцейськими на автомобілях які здатні долати сільське бездоріжжя здійснюють патрулювання. В кожному автомобілі по 2-3 чоловіки. Різниця між тим, що було і тим що стало: впродовж дня було 12-14 викликів в межах всього району, в межах дії цього експерименту уже через місяць викликів стало в двічі більше, ми фіксували 20-25», — зазначив Варченко.

Поділитись: