Поліція в китайському місті Лінфен арештувала трьох людей за поширення неправдивої інформації про боротьбу зі смогом.

Поліція в китайському місті Лінфен арештувала трьох людей за поширення неправдивої інформації про боротьбу зі смогом.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначають, що двоє чоловіків затримали та арештували за поширення неправдивої інформації про боротьбу зі смогом, бо вона «негативно впливає на суспільство». Ще одного чоловіка зобов'язали до адміністративної відповідальності.

Представник мінекології Лю Юбін заявив, що він вітає затримання, адже багато людей поширюють «фальшиві новини» про жорстокий режим Китаю.

«Люди жаліються, что інспекції (перевірки підприємств щодо рівня забруднення повітря — ред.) стали більш суворими, але це означає, що влада чітко виконує свої обов'язки», — сказав Лю Юбін.

Загалом інспектори «виправили» 62 тисячі джерел забруднення навколишнього середовища за 2018 рік: знесли фабрики паперу та кераміки, продовольчі лавки по всій території півночі Китаю.

Центральна влада обіцяла, що змінить підхід до боротьби з смогом, адже надмірне інспектування після скарг представників бізнесу, які змушені скорочувати обсяги виробництва незалежно від того, перевищує рівень забруднення допустиму норму чи ні.

У березні в китайському місті Сіань запрацювала найбільша в світі установка для очищення від смогу. Очищувач працює на сонячної енергії, та щодня фільтрує до 8 мільйонів кубічних метрів повітря.

Тоді експерти стверджували, що однієї такої станції для відчутного очищення повітря замало. 

Екологічну ситуацію в Китаї називають «критичною» після  активного зростання промисловості з 80-х років минулого століття.

 

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile