УКРАЇНА

Політв'язня Клиха у РФ примусово лікують психіатри — Amnesty International

21 грудня, 2017 16:58
УКРАЇНА/Політв'язня Клиха у РФ примусово лікують психіатри — Amnesty International
Зберегти
Вигляд
До незаконно ув’язненого в РФ українця Станіслава Клиха за рішенням керівництва в’язниці застосовують примусове психіатричне лікування.

До незаконно ув’язненого в РФ українця Станіслава Клиха за рішенням керівництва в’язниці застосовують примусове психіатричне лікування.

Про це повідомляє міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Правозахисники нагадали, що у липні 2017 року на знак протесту проти свого ув’язнення Клих витримав 12-ти денне голодування. Внаслідок цього у нього погіршилося самопочуття.

28-го серпня керівництво в’язниці перевело Станіслава Клиха до психіатричної лікарні міста Магнітогорськ, де його проти волі утримували до 8-го вересня.

«У лікарні Станіславу Клиху примусово робили ін’єкції невідомих препаратів. Його мати говорить, що унаслідок цього "лікування" він почувається "задерев’янілим" і "поводиться як дитина", не будучи здатним робити елементарні речі, такі як вмивання», — зазначають правозахисники.

У лікарні відмовилися повідомити, які саме препарати до нього застосовували і з якою метою.

Зазначається, що після повернення до в'язниці він також не був здатен керувати руками, а декілька пальців були ушкоджені.

Директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук наголосила, що таке ставлення може розглядатись як тортури.

«Ми боїмось, що відтоді Клих так і не отримав належної медичної допомоги», — додала вона.

За свідченнями матері ув’язненого, Тамари Клих, яка відвідала його у  жовтні, після перебування у психлікарні Магнітогорська українець схуд на 15 кілограмів,  мав пролежні, п’ять з його пальців були сильно ушкоджені.

В Amnesty International заявили про старт акції термінової допомоги та закликали писати листи до російської влади з вимогами негайно розкрити деталі лікування та медичні препарати, які примусово застосовувались до Клиха та забезпечити йому доступ до необхідного медичного забезпечення включно з оцінкою його психічного стану незалежним експертом.

Також правозахисники закликали провести швидке, детальне, незалежне та неупереджене розслідування щодо тортур, жорстокого ставлення до Клиха, забезпечити йому доступ до ефективного лікування та перевести до в’язниці розташованої ближче до українського кордону.

Раніше повідомлялося, що стан Клиха сильно погіршився.

Пов`язані новини