З Алтаю в Жолобок: шлях російського військового Агеєва до «ЛНР»
Громадське за допомогою інформації з відкритих джерел дослідило шлях військового з Алтаю до Жолобка.
Міноборони Росії заперечує причетність до своїх лав військового контрактника Віктора Агеєва, якого взяли в полон 25 червня під селищем Жолобок Луганської області.
Агеєв воював проти української армії у складі «4 окремої мотострілецької бригади народної міліції ЛНР», проте, як свідчать його профілі в соціальних мережах, він служив у російському Батайську Ростовської області.
Після строкової служби, він підписав новий контракт 17 березня цього року, а потім потрапив на окуповану частину Луганської області.
Громадське за допомогою інформації з відкритих джерел дослідило шлях військового з Алтаю до Жолобка.
Школа, коледж, армія
Віктор Агеєв, якому зараз 22 роки, виріс в селищі Парфьоново Алтайського краю Російської Федерації, недалеко від кордону з Казахстаном.
Після школи, закінчив Алтайський державний коледж за спеціальністю газозварювальник 3 розряду, а потім пішов служити в армію.
фото з профілю Агеєва
Під час строкової служби у 2015 році Агеєв потрапив до міста Новочеркаськ Ростовської області, де служив у військовій частині 6524 в полку зв’язку.
фото з профілю Агеєва
Після закінчення служби, поїхав додому на Алтай, куди прибув 12 травня 2016 року.
Але вже на початку березня 2017 року підписав контракт та пішов служити у військову розвідку на базі 22 окремої бригади спецпризначення у місті Батайськ Ростовської області.
Деякий час він дзвонив своїй матері, але з 30 травня перестав виходити на зв’язок. Та ж сама дата стоїть в його профілі у соцмережі «Одноклассники», куди він востаннє заходив майже 2 місяці тому.
Контракт, «ЛНР», бойовики
Матір російського військового, Світлана Агеєва, у коментарі ВВС пояснила, що вона здогадувалась про те, що її син поїхав воювати в Україну.
«Він завуальовано говорив. Але я сама себе накручувала. Здалося, що, якщо поруч з кордоном — думки були погані. А він говорив: вчимося-вчимося, працюємо-працюємо», — сказала вона.
Про те, що Агеєв в Україні, знали й ті, хто з ним служив. У переписці він вказав, що «Так, в Україні. Платять достатньо».
Сам Агеєв у квітні потрапив до «4 мотострілецької бригади народної міліції ЛНР». Це угрупування розташоване в окупованому місті Красний Луч Луганської області.
фото з профілю Агеєва
Частину було створено на базі так званих батальйонів бойовиків «Бетмен», «ДРШГ Русіч», «Одеса», Вітязь», «Лєший» та інші. Приводом для формування було бажання ватажка бойовиків Ігоря Плотницького зробити підконтрольними окремі батальйони бойовиків.
Тому всі, хто відмовився входити до складу «народної міліції» були вбиті. (Наприклад, Олексій Бєднов, який командував «ГБР Бетмен». Його було вбито 1 січня 2015 року.)
Зараз бригада складається з трьох мотострілкових батальйонів, танкового батальйону, бригадної артилерійської групи та розвідників, та є другою за боєздатністю бригадою у бойовиків «ЛНР».
Тож, з Красного Луча, Агеєв поїхав виконувати «завдання» на лінію зіткнення, в районі селища Жолобок.
Звідти, в квітні та травні він оприлюднив кілька фото зі снайперською гвинтівкою, а також з прапором розвідки Росії, хоч був вже у формі «ЛНР».
фото з профілю Агеєва
Бій, полон, СБУ
Внаслідок бою біля Жолобка, кількох бойовиків з підрозділу Агеєва було вбито.
Командиром бойовиків виявився російський офіцер, родом з міста Кірова, капітан Олександр Щербак.
Про це заявив командир 93-ї окремої гвардійської мехбригади полковник Владислав Клочков.
Агеєв разом з кулеметником, сапером та снайпером потрапили в полон.
Відразу після цього, так званий речник «міліції ЛНР» Андрій Марочко зробив заяву, в якій назвав Агеєва та ще трьох взятих в полон «курсантами академії МВС у Харкові».
Коли було оприлюднено військовий квиток та паспорт Агеєва, який доводить його приналежність до російських військових, у «ЛНР» зробили нову заяву.
«Українські військові зайшли в тил та вбили 4 людей, які доставляли продовольчий вантаж. Ще 4 викрали. Наразі на них тиснуть психологічно та фізично, щоб вони визнали, що вони російські військові», — заявив Марочко.
Також, за його словами, жоден з бойовиків не є громадянином Росії, а документи «підроблені».
Військовий квиток Агеєва. Фото 93 бригади ЗСУ
За словами речника 93 бригади, яка брала участь в операції, з 4 полонених троє були місцеві.
«Найцікавіший — це Агеєв, він з Алтайського краю, всі інші — місцеві. В них були документи: паспорти та квитки. Де вони зараз, я не знаю, мабуть, вже в Києві», — сказав він Громадському.
Паспорт Агеєва. Фото 93 бригади ЗСУ
Заступник командира 93 бригади Богдан Ситник повідомив Громадському, що 2 полонених зі Сєвєродонецька, один з окупованого Алчевська, проте, не назвав імен.
«Справа відкрита буде. Ми свою справу зробили і все, інше вже не знаємо. Передали їх СБУ та військовій прокуратурі, склали відповідні акти», — сказав він.
Також, за його словами, тіла вбитих бойовиків не забирали, а залишили на місці.
«Ми не забирали вбитих з місця, де тих чотирьох взяли в полон. Їхні тіла залишилися там» — сказав Ситник.
Зброя, з якою затримали «групу Агеєва». Фото 93 бригади ЗСУ
Бойовики також оприлюднили фото вбитих з групи Агеєва, та заявили, що «їх катували».
В той же час, прес-секретар 93 бригади спростував цю інформацію.
«Я бачив ці фотографії, там можуть бути колоті рани, але якщо б хтось різав живих людей, крові було б значно більше. До того ж, ви бачили, що вони на фото в бронежилетах, в них в руках була зброя — автомати та СПГ, як би їх різали живих? Вони, думаєте, до себе б підпустили українських військових. Як з'явилися гематоми. По них стріляли, кулі потрапляли в бронкжилет, звісно що захисні пластини з бронежилетів набили б гематом» — сказав він Громадському.
Після звістки про полон, матір Агеєва звернулась до військової частини, але ніяких коментарів їй не дали.
А 28 червня Міністерство оборони РФ заперечило причетність Агеєва до лав російської армії.
У «Союзі комітетів солдатських матерів Росії», заяву Міноборони РФ назвали «підлістю».
«Найпідліше, що робить зараз Росія в особі свого Міністерства оборони та військових прокурорів, — це відмова від своїх військовослужбовців. Ми працюємо 29 років, Комітети солдатських матерів. У жодній війні, — ані в Афгані, ані в тих війнах, які велися в Радянському Союзі, не було такого, щоб держава відмовлялася від своїх військовослужбовців. А зараз це часто-густо», — сказала вона, пише «Эхо Москвы».
Громадське звернулось до СБУ з проханням надати інформацію щодо Агеєва.
«Стосовно військових — зверніться до Тандіта», — повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська.
Радник голови СБУ Юрій Тандіт повідомив, що не коментує цю інформацію. Громадське буде слідкувати за історією російського військового.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: