Понад половина виборців кандидата в президенти Олега Ляшка живе в селах, а найстарші виборці у Юрія Бойка.

Такі особливості електорату кандидатів визначив Національний екзит-пол, який опитував громадян на виході з дільниць. Що ще показали результати опитування?

Освіта

Найбільше людей з вищою та незакінченою вищою освітою серед виборців глави СБУ часів Кучми Ігоря Смешка — 54%. Дещо менше у Петра Порошенка — 49%. Найменше — у лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка, 17%.

Чоловіки та жінки

Найбільше чоловіків серед виборців Гриценка та Кошулинського — 53% та 52% відповідно. А жінок найбільше серед електорату Шевченка, Вілкула, Ляшка, Тимошенко та Бойка.

Вік

Понад половина виборців Зеленського входять до категорії 18-40 років. А найстарший електорат у Бойка — 73% виборців, старших за 50 років.Також багато виборців, старших 50 років, у Тимошенко, Ляшка та Смешка.

Регіон і населений пункт

Виборці екс-директора «Буковелю» Олександра Шевченка та лідера націоналістів Руслана Кошулинського живуть здебільшого на заході, виборці лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка, Юлії Тимошенко, Ігоря Смешка, Петра Порошенка та Олега Ляшка — на заході та в центрі. А виборці Юрія Бойка та Олександра Вілкула — на сході.

Виборці лідера першого туру, Володимира Зеленського, зосереджені в центрі на півдні.

Якщо ж говорити про населені пункти, то виборці Ляшка здебільшого живуть у селах (62% виборців), також великий відсоток сільського електорату в Тимошенко — 43%.

А вагома частина виборців Порошенка (41%) та Смешка (43%) живе в обласних центрах.

Екзит-пол надав такі дані, виходячи з опитування 19 453 виборців, які голосували на 400 виборчих дільницях.

За результатами першого етапу президентських виборів, у другому турі змагатимуться шоумен Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко. Перший лідирував з різницею у 14,29%. 

Поділитись: