Польща перекидає ударні гелікоптери та збільшує кількість військ біля кордону з Білоруссю

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак наказав збільшити кількість військ на сході країни після того, як білоруські гелікоптери порушили повітряний простір країни.
Про це зазначає пресслужба уряду Польщі.
3 серпня Блащак зустрівся з військовими, які несуть службу в прикордонних регіонах на сході Польщі. Міністр провів брифінг, де заявив про збільшення кількості військових на кордоні з Білоруссю та залучення додаткових сил і засобів для охорони кордону.
«Ми всі усвідомлюємо, що сьогодні Білорусь у військовому плані є частиною реконструйованої російської імперії, тому ці гібридні атаки на Польщу, безумовно, координуються в кремлі, і наше завдання — не допустити дестабілізації Польщі», — заявив Блащак.
Як вказує TVP, Польща перегрупувала бойові гелікоптери 1-ї авіаційної бригади Сухопутних військ і 25-ї повітряно-кавалерійської бригади біля кордону з Білоруссю. Генерал Марек Соколовський повідомив, що вони будуть розміщені «в режимі негайного реагування».
«Гелікоптери озброєні та готові до бою. Тут є кілька дуже досвідчених пілотів, є пілоти, які фізично використовували бортове озброєння та ракети зі мною в Афганістані й Іраку. Вони досвідчені. Якщо буде якась тривога, вони без вагань використають зброю», — запевнив генерал.
Блащак також зазначив, що усі інструменти — в руках польських військових, і вони можуть застосувати зброю, коли цього вимагатиме ситуація.
Голова Міноборони Польщі зазначив, що найближчим часом 25-ій бригаді повітряної кавалерії передадуть гелікоптери AW 149. Армія Польщі також має отримати американські гелікоптери Apache та радіолокаційні станції BYSTRA.
Що передувало?
Жителі польського села Біловежа Підляського воєводства, що на кордоні з Білоруссю, стверджують, що зранку 1 серпня над їхнім населеним пунктом пролетіли два білоруські гелікоптери. Як доказ вони публікують фотографії. У Міністерстві оборони Польщі спершу спростовували інформацію про те, що гелікоптери Білорусі порушили повітряний простір, але згодом підтвердили це.
А втім, Міністерство оборони Білорусі стверджує, що їхні гелікоптери Мі-24 та Мі-8 не порушували повітряний простір Польщі, попри заяву польських військових і фотографії свідків. У Мінську наголосили, що розглядають повідомлення Міноборони Польщі у стилі «одна бабка сказала».
На тлі цього конфлікту президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що найманці російської ПВК перемістилися близько до литовського кордону. 3 серпня він провів зустріч із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким щодо безпекової ситуації на кордоні та ймовірних провокацій.
«Вагнерівці» у Білорусі
Найманці російської ПВК «Вагнер» почали дислокуватися на території Білорусі після невдалої спроби «заколоту» в червні — це було однією з умов домовленостей із кремлем.
У Білорусі заявили, що хочуть перейняти у «вагнерівців» бойовий досвід, та оголосили спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК на полігоні «Брестський» поблизу кордону з Польщею.
Моніторингова група «Беларускі Гаюн» та українські прикордонники тим часом фіксували переміщення колон легкових і вантажних автомобілів, імовірно, ПВК «Вагнер».
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про рух бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» до Сувальського перешийка — території, яка одночасно з'єднує територію Балтійських країн із Польщею та рештою країн НАТО, а також відмежовує територію російської Калінінградської області й Білорусі.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко тим часом «пожартував» про плани ПВК «Вагнер» піти «на екскурсію» до Польщі, але згодом заявив, що йому Сувальський перешийок «тисячу років не треба».
- Поділитися: