Польща представила проект газопроводу «Північні ворота», призначений для транспортування газу з норвезького шельфу у Польщу через Данію.

Про це заявив повноважний представник польського уряду щодо стратегічної енергетичної інфраструктури Петр Наїмскі на слуханнях в Європарламенті, повідомляє EurActiv.

Як повідомив виданню Петр Наїмскі, головною проблемою для реалізації цього проекту в минулому був довгостроковий контракт Польщі з Газпромом, але після його завершення у 2022 році ніяких перешкод більше не буде.

Наїмскі зазначив, що російський газ в Польщі був дорожчий, ніж в країнах Західної Європи, не дивлячись на їхню більшу віддаленість.

За його переконанням, Польща хотіла би безпечніші та дешевші поставки газу, і даний проект — конкурент російського «Північного потоку 2» у продажі газу на центральноєвропейському ринку.

Проект, також відомий як «Норвезький коридор», спрямований на забезпечення Польщі 10 млрд м3/рік норвезького природнього газу до 2022 року.

Повідомляється, що норвезький газ також може бути спрямований в інші країни Європи, наприклад в Чехію, Словаччину, Угорщину, країни Балтії і навіть Україну.

Наразі Польща споживає газу 14 млрд м3/рік. Загальний обсяг проектної потужності Польщі у 10 млрд м3/рік не виглядає достатньо сильним у порівнянні з «Північним потоком 2», чия проектна потужність складає 55 млрд м3/рік.

Історія проекту розпочалась в 2009 році. У 2015 році комісія Connecting Europe Facility надала грант на вивчення його здійсненності.

Завершення проекту заплановане на 2022 рік, і в 2019 Польща хоче досягти в ньому «точки неповернення», пояснив урядовець. Для порівняння, завершення «Північного потоку 2» заплановано на 2019 рік.

Зустрічі стосовно проекту із Данією та Норвегією були проведені на всіх політичних рівнях. Як зазначає Наїмскі, з політичної сторони проект не зустрів ніяких перешкод.

Проте посол Норвегії в ЄС Ода Хелен Слетнес підкреслила, що важливо подбати про комерційну жіттєздатність проекту. За її словами, Норвегія є другим за величиною експортером газу після Росії і заради обрання нової труби потребує певних гарантій.

Заступник Постійного представника Данії в ЄС Вібеке Пастернак Йоргенсен також зазначила, що основним фактором у прийнятті рішення має бути ринок. За її словами, цьому також допоможе прийняти техніко-економічного обґрунтування проекту.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз може відмовитися від російського газу, якщо РФ продовжить військову агресію на Донбасі та в Сирії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile