Політика

Польща пропонує відправляти біженців у табори з колючим дротом

13 квітня, 2017 17:25
Політика/Польща пропонує відправляти біженців у табори з колючим дротом
Зберегти
Вигляд
lead
Міністр внутрішніх справ Польщі переконаний, що в його країні досі не було ісламістських терактів саме через небажання приймати біженців.

Польща опрацьовує правові можливості для переміщення біженців, які прохають притулку, до прикордонних таборів, обнесених колючим дротом. Про це заявив міністр внутрішніх справ Польщі, посилаючись на досвід Угорщини, повідомляє Reuters.

Польща та Угорщина протестують проти плану Європейської Комісії з рівномірного розміщення африканських та близькосхідних біженців по країнах ЄС.

Але на відміну від Угорщини, Польща, яка надала понад мільйон дозволів на роботу громадянам сусідньої України, досі не приймала африканських та близькосхідних біженців.

«Моя задача — гарантувати безпеку поляків. Ми маємо також бути готовими до поганого сценарію, який, я сподіваюсь, не здійсниться. Поганий сценарій полягає у хвилі міграції, яка може пройти крізь Польщу», — заявив міністр Маріуш Блащак.

Він запропонував переміщувати мігрантів до таборів, побудованих з морських вантажних контейнерів і обнесених колючим дротом.

«Це ідея для надзвичайних ситуацій, які добре спрацювали в Угорщині», — зазначив міністр, посилаючись на угорський закон про переміщення біженців у табори.

На переконання ООН, це рішення грубо порушувало європейське законодавство і призвело до фізичних та психологічних страждань осіб, що шукають притулку.

Блащак також заявив, що прийняття мігрантів згідно з планом ЄС є великим ризиком для безпеки Польщі.

«Не було ніяких терористичних атак у Польщі, оскільки Польща відмовилась від рішення про прийняття тисяч мігрантів, яких називають біженцями, прийнятого попереднім урядом», — сказав міністр внутрішніх справ Польщі.

План з розміщення біженців по країнах ЄС був прийнятий лідерами блоку у вересні 2015 року. Його не підтримали Угорщина, Чехія, Словакія та Румуня. Попередній центристський уряд Польщі підтримував це рішення.

12 квітня Європейська Комісія активізували тиск на Польщу та Угорщину для прийняття ними біженців за планом блоку.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини