УКРАЇНА

Польща розслідує спалення українського прапору націоналістами

УКРАЇНА/Польща розслідує спалення українського прапору націоналістами
Зберегти
Вигляд
Варшавська прокуратура розпочала кримінальне провадження у справі спалення українського прапора під час «Маршу незалежності»

Варшавська прокуратура розпочала кримінальне провадження у справі спалення українського прапора під час «Маршу незалежності», що пройшов  у столиці країни 11 листопада. Слідство проводить поліція під наглядом прокурора.

Про це заявив речник прокуратури Лукаш Лапчинський, повідомляє «Укрінформ».

«Ми розпочали провадження у цій справі, і зараз поліція під наглядом прокурора виконує слідчі дії. Намагатимемося встановити, чи дійсно йдеться про прапор України», — сказав він.

Речник прокуратури наголосив, що слідство, що ведеться за другим параграфом статті 137 Кримінального Кодексу Польщі — «профанація чи нищення герба, прапора або інших державних символів третіх країн, які виставлені представництвом цих країн», має встановити, чи був прапор встановлений офіційним представництвом України.

«Якщо подивитися на відеоролики і вигуки, які супроводжували спалення прапора, то все вказує на те, що це був прапор України, але ми маємо процесуально це підтвердити», — констатував речник.

Як повідомив Лапчинський, зараз триває вивчення відеозаписів й опитування свідків. Він зауважив, що є кілька відеозаписів у цій справі, але головним є той, що з’явився в мережі Інтернет.

«Прокуратура має в своєму розпорядженні багато відеозаписів, опитує свідків події», — констатував він.

Нагадаємо, у Польщі на марші націоналістів з нагоди 98-ї річниці незалежності країни невідомі спалили український прапор.

Голова Сенату Польщі Станіслав Карчевський засудив цей акт вандалізму на зустрічі з губернатором Львівської області Олегом Синюткою.

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло вважає, що спалення українського прапора у Варшаві під час маршу 98-ї річниці незалежності країни було російською провокацією з метою зіпсувати взаємини між громадянами двох країн.

Пов`язані новини