Польща стане повноправним членом НАТО у липні — міністр

default/Польща стане повноправним членом НАТО у липні — міністр
Зберегти
Вигляд

На заході з нагоди 17-ї річниці вступу Польщі в НАТО міністр оборони зазначив, що в липні «раз і назавжди зміниться характер присутності Польщі в альянсі».

«Польща стоїть на порозі великих змін, якими є перехід від політичної участі в НАТО до повноправного членства», — цитує міністра оборони Польщі Антоні Мацеревича «Радио Польша».

Міністр підкреслив, що вирішив організувати урочистий захід, оскільки це рік, коли в Польщі пройде саміт НАТО в Варшаві.

«Саміт НАТО у Варшаві, як ми сподіваємося і до чого ми прагнемо, раз і назавжди змінить характер присутності Польщі в НАТО. Він закінчить довгий шлях і зробить Польщу та інші країни Східної і Центральної Європи повноправними членами НАТО», — зазначив глава Міноборони Польщі.

За словами Мацеревича, це відбувається в момент величезного цивілізаційного і геополітичного виклику, перед обличчям якого знаходиться світ.

Міністр згадав слова президента Росії Владіміра Путіна, який в серпні 2009 року заявив, що Москва хоче змінити політичне співвідношення в Європі, замінивши його договорами Росії з окремими країнами.

«Ці слова були сказані через рік після агресії в Грузії і за півроку до смерті всієї польської еліти під Смоленськом. Важко припустити, що світ не побачив це застереження, навіть коли мовчить про нього», — підкреслив Антоні Мацеревич.

Він також звернув увагу на інші події - агресію Росії в Україні, смерть пасажирів малазійського літака, втручання Росії в сирійський конфлікт.

Раніше повідомлялось, що Міністерство внутрішніх справ Польщі відновить прикордонний контроль на час проведення саміту НАТО з 8-9 липня і Всесвітніх днів молоді з 26-31 липня.

/фото/radiopolsha.pl