Війська польської територіальної оборони є найгіднішою відповіддю на можливе вторгнення російського спецнезу в рамках гібридної війни. Про це заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацаревич

Війська польської територіальної оборони є найгіднішою відповіддю на можливе вторгнення російського спецнезу в рамках гібридної війни. Про це заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацаревич, повідомляє «Укрінформ».

«Війська територіальної оборони є найефективнішим способом протидії чи ускладнення цього роду дій з боку Російської Федерації. У цьому зв’язку потрібно звернути увагу не лише на створення військ територіальної оборони, але й на підготовку ВТО, щоб вони могли протидіяти таким ефективним силам як спецназ», — сказав він.

За його словами, це завдання є дуже складним, через що командування теробороною довірено саме офіцеру польського спецназу — полковнику Вєславу Кукулі.

Мацаревич зазначив, що вкрай важливим елементом функціонування тероборони буде співпраця з парамілітарними організаціями — рятувальниками, службою охорони залізниць, лісничими тощо.

Міністр заявив, що тероборона буде включена в загальну систему управління армією.

Як повідомив Мацаревич, наразі формуються командування трьох бригад військ тероборони в Підляському, Люблінському та Підкарпатському воєводствах Польщі.

Повідомляється, що до кінця цього року війська тероборони в Польщі нараховуватимуть не менше 3 000 осіб. Наступного року планується створити ще три бригади чисельністю 18 000 військовослужбовців. В 2019 році війська тероборони мають нараховувати вже 53 000 ійськовослужбовців в 17 бригадах і 63 батаьйонах.

Утримання військ тероборони коштуватимуть Польщі 3,6 млрд злотих.

Раніше повідомлялося, що у Польщі базуватимуться підрозділи США. Їх розмістять в Жагані, Сьвєнтошові, Сквєжині і в Болеславці.

В НАТО готові розгорнути 4 батальйони на початку 2017 року у Естонії, Литві, Латвії та Польщі.

Поділитись: