Життя

Польща відзначає День Незалежності

11 листопада, 2016 11:12
Життя/Польща відзначає День Незалежності
Зберегти
Вигляд
lead
11 листопада 1918 року головою держави став маршал Юзеф Пілсудський та було сформовано перший демократичний уряд Польщі.

Сьогодні, 11 листопада, Польща відзначає 98-му річницю незалежності. На честь свята у Варшаві відбудеться «Марш незалежності», маніфестація Комітету захисту демократії та антифашистський марш.

«В День Незалежності урочисті заходи є символом історичної спадкоємності нашого народу, ми повертаємося в минуле, щоб побудувати краще майбутнє», — сказав президент Польщі Анджей Дуда, передає Адміністрація польського лідера. 

«Європа зараз переживає складні часи, які пов’язані з масовою міграцією, воєнними діями на Сході і Півдні, тероризмом, змінами, що порушують єдність Євросоюзу. Це обргунтовує, як сильно нам потрібна єдність, єдність попри розбіжність поглядів», — додав він у своєму привітанні.

Відзначимо, що польський Сейм на честь свята відкриє двері для усіх бажаючих.  

Президент України Петро Порошенко також привітав Польщу із Днем Незалежності.

«Бажаю дружній Польщі миру та благополуччя!», — написав голова держави.

Свято припадає на день завершення Першої світової війни (11 листопада 1918 року), в результаті чого, після 125 років поділу Польщі між Пруссією, Росією і Австрією, країна отримала незалежність.

Пов`язані новини