Польська влада висунула двом російським диспетчерам звинувачення у причетності до авіакатастрофи літака президента Польщі Лєха Качинського, яка сталася під Смоленськом 10 квітня 2010 року.

Про це заявив керівник окружної прокуратури Варшави Іренеуш Шельонг, передає Укрінформ.

«Першому з них висунуто обвинувачення у доведенні до безпосередньої небезпеки катастрофи у повітряному русі, а іншому пред’явлено обвинувачення у несвідомому доведенні до катастрофи у повітряному русі», – сказав Шельонг.

Прокурор також додав,  що на підставі європейської конвенції про надання допомоги у кримінальних справах прокуратура ввела в дію процедуру оголошення російським громадянам рішення про висунення щодо них обвинувачень і необхідності їх допиту в якості підозрюваних.

Згідно з кримінальним кодексом Польщі, за доведення до безпосередньої загрози авто-, авіа- або катастрофи на воді передбачається ув’язнення від шести місяців до восьми років.

Нагадаємо, літак Ту-154М з польською делегацією на чолі з президентом Качинським впав розбився неподалік військового аеродрому в Смоленську 10 квітня 2010. У результаті катастрофи тоді загинули всі 96 осіб, що знаходилися на борту.

Поділитись: