Польська компанія збирається добувати газ на заході України. Це має збільшити незалежність від Росії

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) уклала угоду з компанією Energy Resources of Ukraine та планує видобувати газ на заході України. Прем'єр—міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що такий проєкт збільшить незалежність країн від Росії.

Про це Моравецький заявив під час спільного брифінгу з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, пише Polsat News.

За його словами, PGNiG, крім вітчизняного виробництва, має угоду щодо видобутку газу на заході України.

Так, 31 серпня народний депутат Андрій Герус повідомляв, що на газовій конференції Gazterm підписали угоду про співпрацю компаній PGNiG та ERU Management Services, яка передбачає, що вони створюють партнерство 85%/15% та розпочинають реалізацію видобутку газу на заході України.

Зокрема, польська компанія має отримати контрольний пакет акцій «Карпатгазвидобування», який є власністю українсько-американської компанії ERU. «Карпатгазвидобування» має ліцензію на розвідку та видобуток газу в західній частині Львівської області, що прилягає до польського кордону.

Герус зазначав, що це перша інвестиція польської PGNiG у газовидобуток в Україні. Зокрема, на першому етапі планується інвестувати 50 мільйонів доларів, а в майбутньому обсяг інвестицій може сягнути 500 мільйонів, каже депутат.

До того, у березні, «Нафтогаз» оголошував, що разом із PGNiG шукатимуть газ на заході України. Тоді ж повідомляли, що першочерговий акцент компанії зроблять на вивченні можливостей для спільної розвідки нових площ в Україні, що межують із польським кордоном.

Про що ще казали?

Моравецький назвав російський газопровід «Північний потік -2» «формою співробітництва між Росією та Німеччиною, що зменшує роль транзиту через Україну та Польщу». Він також зауважив про гібридні загрози, провокації та імперські прагнення з боку Росії й додав, що Польщі важливо підтримувати суверенітет країн-сусідів, зокрема й України.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зі свого боку зазначив важливість надання Польщею політичної та технічної підтримки для синхронізації української енергосистеми з європейською мережею ENTSO-E.

«Упевнений, Польща розуміє та підтримує наше прагнення приєднатися до європейської енергосистеми як на тлі гібридної агресії Російської Федерації, так і в контексті перспективи членства України в ЄС», — сказав він.