У Польщі політичні партії використовують тему Волинської трагедії для маніпуляції настроями населення.

Про це в ефірі Громадського розповів редактор порталу українців Польщі Prostir.pl Ігор Ісаєв.

«Партії фактично маніпулюють цими темами, які дуже емоційно сприймається польським суспільством», — сказав Ісаєв.

Він також пояснив, що резолюція Сенату про визнання Волинської трагедії геноцидом поляків є просто закликом до Сейму. «Сенат не має таких повноважень, щоб встановити закон про «День пам’яті мучеництва кресов’ян», саме так називається цей документ», — додав журналіст.

Нагадаємо, Сенат Польщі ухвалив резолюцію щодо Волинської трагедії. Сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв «геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої».

У резолюції йдеться про те, що «памʼять про жертв злочину, скоєного в 1940-ві роки українськими націоналістами, досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були названі, за історичною правдою, геноцидом».

Волинська трагедія — це обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською повстанською армією та польською армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту, та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Кількість жертв, яку називають дослідники, сильно варіюється. За польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинуло щонайменше 100 тисяч осіб (головним чином — польські селяни), з яких 18 тисяч — із встановленими прізвищами, а з українського боку — до кількох тисяч осіб.

Поділитись: