Польські та українські суспільні діячі підписали спільне звернення, у якому виступили проти напруження відносин між двома сусідніми країнами.

Польські та українські суспільні діячі підписали спільне звернення, у якому виступили проти напруження відносин між двома сусідніми країнами.

Текст звернення має у розпорядженні Espreso.tv.

«Ми, представники багатьох громадянських середовищ у Польщі та Україні, хочемо висловити свій протест проти продовження конфронтаційної політики та її ескалації у відносинах між Польщею та Україною», — йдеться у заяві суспільних діячів двох країн.

Вони звернулися до громадян Польщі та України та політиків, як людей, які «несуть остаточну відповідальність за відносини між країнами».

«У стосунках між Польщею та Україною ми хочемо повернення політики, що спирається на справжній діалог, а не на диктат однієї зі сторін. Хочемо політики, яка звернена до сьогодення і до майбутнього! 

Нинішній Європі загрожує зіткнення національних егоїзмів, а передусім російський імперіалізм. У цих умовах нам, полякам та українцям, легше буде протидіяти цій загрозі разом», — ідеться у зверненні.

Лист підписали від України письменник та перекладач Юрій Андрухович, професор НАН України Євген Бистрицький, дисидент Микола Горбаль, експерт стратегій Євген Глібовицький, композиторка Леся Тельнюк та ще низка політологів, журналістів і громадських активістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сучасні битви за минуле: професорка Оля Гнатюк про меморіальні протистояння Польщі та України.

Поділитись: