Колишній віце-прем'єр і міністр фінансів Польщі Лешек Бальцерович вважає, серед найперших реформ, які має провести Україна – демонополізація, стабілізація банків, зростання довіри до України.

Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня».

«Демонополізація. Де є список монополій, які треба розбити, тобто створити реальну конкуренцію. Масова дерегуляція. Чи комісія? Причому комісія найвищого рівня. Адже в парламенті багато хороших людей, які могли б швидко створити комісію з дерегуляції. Причому паралельно запровадити такі механізми, щоб раптом не почали відроджуватися нові регуляції. І це дуже важливий пункт», – сказав Бальцерович.

Наступний пункт плану, за його словами – критерії оцінки.
«По-перше, зростання довіри до України з боку фінансових ринків. Показники дуже прості – стабілізація гривні і зниження інфляції. І перше, і друге дуже важливо для людей. А це залежить від консолідації бюджету, тобто скорочення витрат, які у вас дуже великі. Люди повинні розуміти, що консолідація бюджету – це ключ до стабілізації. Навіть якщо йдеться про такі неприємні речі, як підвищення тарифів. Якщо це відбувається, то гривня стабілізується. А за правильної монетарної політики та стабілізації гривні починає швидко знижуватися й інфляція», – розповів він.

Також необхідною є стабілізація банків, що можливо з новими капіталами.

«І власники приватних банків повинні збільшити розміри капіталів – самі власники, а не держава. У приватних банків накопичилися погані кредити, банки потребують резервів, а значить, потрібно збільшувати розмір капіталу. Це дуже конкретний пункт», – зазначив

Бальцерович

Далі, за словами експерта, необхідно проводити приватизацію. За його словами, це не означає приватизувати абсолютно все, але відкладати реалізацію програми не можна.

Окрім того, необхідний план сепарації «Нафтогазу».

«Тому що «Нафтогаз» - це дуже серйозне питання. І потрібно розділити видобуток, зберігання і транспортування. Адже аргументів на користь того, що «Нафтогаз» повинен продовжувати існувати в нинішньому вигляді, немає. По-друге, якщо я правильно розумію ситуацію, то у вас деякі великі підприємства просто не платили «Нафтогазу». І якщо це так, то з цим треба щось терміново робити. Тому що борги «Нафтогазу» - це борги бюджету. І санація «Нафтогазу» - це дуже важлива частина оздоровлення бюджету. А значить, всі боржники без винятку повинні погасити борги»,– пояснив Бальцерович.

/ фото «Радіо Свобода»

Поділитись: