ENRU

Польський Сейм спростив правила працевлаштування українців

Сейм Польщі ухвалив новий законопроект про популяризацію працевлаштування та установ ринку праці, який вносить зміни в закон про тимчасову працю іноземців.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Змінами передбачено, зокрема, введення оплати (30 злотих) за реєстрацію заяви роботодавця про намір найняти на роботу іноземця.

Зміни стосуються іноземців, які виконують довгострокову роботу. Йдеться про українців, білорусів, вірмен, грузинів та росіян.

Окрім виданих воєводою дозволів на роботу, запровадили дозвіл на сезонну роботу, що видаватиме староста.

Також пропонується створити реєстр праці іноземців, в якому буде інформація про класичні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу та інші документи.

«Це зменшить зловживання та забезпечить фінансові надходження, що будуть використані старостами для виконання цього завдання. Це дозволить ефективніше обслуговувати зацікавлених осіб повітовими управліннями праці. Планується, що платіж, вказаний у розпорядженні, буде невеликим і становитиме 30 злотих», — йдеться в обґрунтуванні до рішення.

Згідно із законом, заяву на роботу можуть не зареєструвати, якщо управління визнає, що вона була складена з корисливою метою або буде використана іноземцем для інших потреб, ніж виконання зазначеної праці.

Роботу на підставі заяви, зареєстрованої старостою, можна буде виконувати протягом шести місяців упродовж наступних 12 місяців.

Раніше повідомлялось, що Польща змінює правила працевлаштування українців.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram