Згідно з проектом ухвали, 11 липня буде визнано Національним днем пам'яті на честь Жертв геноциду на Волині.

Польський Сейм в першому читанні проголосував за визнання Волинської трагедії геноцидом.

Про це повідомляє українська служба Польського радіо.

«Верхня палата польського парламенту закликала Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої» – йдеться у повідомленні.

У постанові Сенату поляки, загиблі від рук українських націоналістів у роки війни названі «жертвам геноциду», і відзначається, що пам’ять жертв цих злочинів досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були визнані геноцидом.

Водночас, в ухвалі зазначається, що не можна промовчувати так званих польських акцій відплати, у яких також гинуло цивільне населення.

Ухвала висловлює солідарність з Україною, яка бореться із зовнішнім агресором за соборність та незалежність, а також наголошує що правда – це шлях, що веде до поєднання.

Нагадаємо, що раніше у Верховній Раді підготували відповідь на ухвалення Сенатом Польщі постанови щодо визнання Волинської трагедії геноцидом та висловили стурбованість щодо даної постанови.

Рада засуджує односторонні дії польських колег та закликає припинити політизацію історичних питань між Україною та Польщею.

Поділитись: