Верхня палата польського парламенту ухвалила резолюцію щодо Волинської трагедії. Сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв «геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої».

За ухвалення резолюції проголосували 60 сенаторів, 23 були проти, 1 утримався, повідомила Wirtualna Polska.

«Важливо, що Сенат встиг прийняти резолюцію до 11 липня, дня, коли традиційно вшановуються жертви геноциду, вчиненого українськими націоналістами. На жаль, Сейм не встиг зі своїм рішенням», – сказав голова комісії із зв'язків з поляками за кордоном Міхал Дворчик.

У резолюції йдеться про те, що «памʼять про жертв злочину, скоєного в 1940-ві роки українськими націоналістами, досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були названі, за історичною правдою, геноцидом».

Водночас, у документі також висловлюється «шана і подяка тим українцям, які, ризикуючи власним життям, рятували поляків», передає «Європейська правда».

Нагадаємо, 7 липня депутати Київради перейменували Московський проспект на проспект Степана Бандери. В Польщі сприйняли цю дію як недружню.

За кілька днів польський Сейм може проголосувати за визнання волинських подій геноцидом поляків, здійсненим українцями, а також встановити спеціальний день їхньої пам’яті – 17 вересня.

Як відомо, щороку 11 липня так звані кресові середовища відзначають пам’ять про Волинську трагедію. Кілька разів поспіль до цієї дати польський Сейм приймав відповідну постанову. Найбільш запеклою була дискусія 2013 року, у 70-річчя Волинської трагедії: тоді Сейм, у якому більшість мала «Громадянська платформа», визнав події на Волині «етнічною чисткою з ознаками геноциду».

Волинська трагедія — це обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською повстанською армією та польською армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту, та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Кількість жертв, яку називають дослідники, сильно варіюється. За польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинуло щонайменше 35 тисяч осіб (головним чином — польські селяни), з яких 18 тисяч — із встановленими прізвищами, а з українського боку — до кількох тисяч осіб.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile