Світ / Європа

Помер 108-річний француз, який під час Другої світової рятував євреїв за допомогою футболу

ВВС
Світ/Європа/Помер 108-річний француз, який під час Другої світової рятував євреїв за допомогою футболу
Зберегти
Вигляд
lead
У Франції у віці 108 років помер Жорж Луанже герой Руху Опору, який під час Другої Світової війни врятував життя понад 350 єврейських дітей.

Він народився у єврейській родині у Страсбурзі. У 1940 році служив у французькій армії, потрапив у полон до нацистів, утім він зміг звільнитись, оскільки мав блакитні очі та світле волосся.

Для того, щоб врятувати життя єврейським дітям він відвозив їх грати у футбол на поле, яке розташовувалось на кордоні з нейтральною Швейцарією. Біля поля була велика прикордонна огорожа, проте там не завжди були охоронці. Луанже пасував м'яч далеко за поле та казав дитині принести його. Насправді діти тікали далеко за кордон.

Також він вдягав дітей у траурний одяг та привозив на кладовище, що також розташовувалось на кордоні зі Швейцарією. По драбині діти перелазили через стіну цвинтара та потрапляли на територію нейтральної країни.

Так він врятував понад 350 дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Німеччині висунули обвинувачення 95-річному чоловіку, який був охоронцем у німецькому концтаборі в Австрії під час Другої світової війни.

/Анна Кириченко

Пов`язані новини