Рік тому Девід Боуі — музикант, майстер перевтілень і космічний прибулець — повернувся до зірок. Але залишив на Землі пісні та пам’ять. Ось як пригадували Боуі в перший рік його відсутності.

«And the stars look very different today».

David Bowie «Space Oddity»

Рік тому Девід Боуі — музикант, майстер перевтілень і космічний прибулець — повернувся до зірок. Але залишив на Землі пісні та пам’ять. Ось як пригадували Боуі в перший рік його відсутності.

Про вплив і натхнення Боуі писали всі від Кіта Річардса й Іггі Попа до Мадонни та Каньє Веста. Звісно, присвята легендарному музикантові була й на церемонії вручення музичної премії Grammy, де Lady Gaga виконувала попурі з дев’яти його хітів. Але значно більше заворожували люди, що збиралися просто на вулицях різних міст і співали пісні Боуі. Наприклад, цей натовп у лондонському районі Брікстон, звідки музикант родом.

Arcade Fire виступав разом із Боуі у 2005-му, а згодом залучав його до запису альбому «Reflektor». Після смерті музиканта у січні 2016-го учасники гурту разом із джазовим оркестром і фанами пройшли меморіальним парадом у Новому Орлеані.

Українські музиканти підхопили ініціативу і провели у Києві концерт Bowie Night. У нього буде продовження — Bowie Night 2017 відбудеться 12 лютого в клубі SENTRUM і поєднає гурти Stoned Jesus, Blooms Corda, SINOPTIK та інших.

Влітку виконання пісень Боуі набуло нових масштабів. Його трек «Rebel Rebel» зіграв найбільший рок-бенд — тисяча музикантів на стадіоні італійського міста Чезена.

Були також зображення. Мурал з портретом Боуі, що його 2013-го року намалював у Брікстоні австралійський художник Джеймс Кокрен, довелося відновлювати — фани розписали його присвятами та посланнями.

Мурал Девіда Боуі в Брікстоні. Фото: brixtonbuzz.com

Крім того, бразильський стріт-артист Едуардо Кобра створив розпис висотою понад 50 метрів у Джерсі-Сіті.

Мурал Девіда Боуі в Джерсі-Сіті. Фото: nj.com

Ще одна робота з Девідом Боуі з’явилася на дні басейну. Її автор — художник Ten Hundred.

Крім цього, світом мандрував мюзикл «Lazarus», тексти і музику для якого написав Боуі. Основою для історії стала книга Волтера Тревіса «Людина, що впала на Землю», в екранізації якої Боуі зіграв головну роль у 1976-му. 

Минув рік. 8 січня 2017-го Девіду Боуі виповнилося б 70. З нагоди цього розпочалася серія пам’ятних концертів «Celebrating David Bowie». Вони відбудуться в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Сіднеї й Токіо. Першим став концерт в O2 Academy в лондонському Брікстоні. Ведучим був актор Гері Олдмен, а виступали музиканти з Duran Duran, Def Leppard, La Roux та інші.

 

Поділитись: