В ніч на 28 вересня у лікарні помер колишній президент Ізраїлю Шимон Перес. Йому було 93 роки.  

Про це повідомляє агентство Reuters. 

За даними агенстсва, екс-президент був госпіталізований після інсульту два тижні тому. 

27 вересня повідомлялося, Перес перебуває в критичному стані. 

Похорон колишнього президента Ізраїлю призначений на 30 вересня, повідомило громадське радіо Ізраїлю. Очікується, що він буде похований на горі Герцля в Єрусалимі. Державна церемонія прощання відбудеться 29 вересня. 

Шимон Перес займав пост президента Ізраїлю з 2007 по 2014 рік, двічі був прем'єр-міністром країни (в 1984-1986 і 1995-1996 роках). Був міністром у 12 урядах. 

У 1993 Перес уклав угоду з Організацією визволення Палестини, що передбачала створення Палестинської автономії з обмеженими правами. 

У 2012 році Перес випустив відеокліп, в якому закликав будувати мир у світі і додавати його в «друзі» на Facebook. Ролик називається «Будь моїм другом для миру». Перес звернувся до глядачів зі словами «Давайте дружити» і «Разом робити мир». 

У 1994 році йому присудили Нобелівську премію миру на його роль у перемовинах з палестинцями. 

Перес написав більше десяти книг, присвячених арабо-ізраїльського конфлікту, серед них «За майбутнє Ізраїлю», «Битва за мир: мемуари». 

У 2015 році Перес виступив на форумі YES у Києві. У своїй провомі він наголосив на тому, що Україні треба інвестувати в майбутнє, розвивати науку, «а не ворушити минуле». 

«Я не пропонуватиму вам жодних політичних рішень, тому що вони вимагають багатьох переговорів. Наголошуйте на майбутньому, потрібно науку розвивати. Ви можете, навіть, будете здивовані, бо ви станете сильнішими, ніж ви вважаєте, і деякі з конфліктів, які у вас зараз є, підуть геть», — сказав президент Ізраїлю. 

Поділитись: