УКРАЇНА

Помер льотчик-випробувач Юрій Курлін, який встановив чотири рекорди на Ан-32

27 лютого, 2018 23:48
УКРАЇНА/Помер льотчик-випробувач Юрій Курлін, який встановив чотири рекорди на Ан-32
Зберегти
Вигляд
lead
У віці 88 років у Києві 27 лютого помер радянський льотчик-випробувач Юрій Курлін. Він випробовував літаки сімейства «АН», йому належать 4 світових рекорди на  Ан-32.

У віці 88 років у Києві 27 лютого помер радянський льотчик-випробувач Юрій Курлін. Він випробовував літаки сімейства «АН», йому належать 4 світових рекорди на  Ан-32.

Про це повідомляється на сторінці Facebook держпідприємства «Антонов».

«Пішов з життя заслужений льотчик-випробувач СРСР, герой Радянського Союзу, легенда світової авіації Юрій Володимирович Курлін», — повідомили у «Антонов».

Курлін брав участь у створенні та випробовуванні всесвітньо відомих літаків сімейства «АН»: Ан-2, Ан-8, Ан-10, Ан-12, Ан-14, Ан-24, Ан-26,Ан-28, Ан-30, Ан-32, Ан-72, Ан-74,Ан-22, Ан-124, Ан-225.

«Він зробив вагомий внесок у випробування цих машин, у впровадженні їх в експлуатацію. Юрій Володимирович був справжнім професіоналом своєї справи, вмів аналізувати та приймати найсміливіші рішення, які ставали ключовими у вирішенні подальшої долі крилатих машин», — йдеться у заяві.

Курлін встановив чотири світових авіаційних рекорди на Ан-32.

Льотчик також активно займався викладацькою діяльністю, навчаючи молодих пілотів майстерності керування літаками.

Ім’я Курліна пов’язують з першим у світі широкофюзеляжним літаком, який був свого часу відомий як найбільший в світі турбогвинтовий літак — Ан-22 «Антей». 

27 лютого 53 роки тому екіпаж під командуванням Курліна вперше підняв цього антоновського велетня в повітря.

Більше про:
# Антонов
Пов`язані новини