У США у віці 103 роки помер останній ветеран Другої світової війни Дік Коул, який брав участь у першому бомбардуванні американцями території Японії у відповідь на напад на базу Перл-Харбор.

Коул був учасником так званого «Рейду Дуліттла» — авіанальоту, який став першою атакою американців проти Японії у Другій світовій. Рейд назвали на честь тодішнього полковника Джиммі Дуліттла, який керував авіанальотом у 1942 році.

Відставний лейтенант Коул був другим пілотом підполковника Дуліттла у чільному літаку.

Рейд, в якому брали участь 16 бомбардувальників B-25 Mitchell та 80 членів екіпажу, допоміг підвищити моральний дух американців після атаки на Перл-Харбор.

Коул народився у 1915 році в Дейтоні, штат Огайо, і вступив на військову службу в листопаді 1940 року.

Він перебував на тренувальній місії в Орегоні з 17-ї бомбардувальною групою, коли дізнався, що Японія напала на Перл-Харбор.

Так званий «Рейд Дуліттла» відбувся 18 квітня 1942 року. Хоча ця атака не принесла японцям значних збитків, вона завдала критичного удару по військовим Японії, «підірвавши їх впевненість».

З 80 осіб, які брали участь в рейді, 8 були захоплені японськими військами, шестеро з них загинули.

Коул вийшов у відставку з Військово-повітряних сил в 1966 році, набравши понад 5 тисяч льотних годин на 30 різних літаках.

Військовий завжди був присутній на заходах ВПС США, включаючи щорічні зустрічі учасників «Рейду Дуліттла».

Нагадаємо, у грудні 2018 року у США у віці 112 років помер найстаріший ветеран Другої світової війни Річард Овертон.

Поділитись: