Соліст гурту The Prodigy Кіт Флінт під час виступу на міжнародному фестивалі в Бенікассіме, Іспанія, 17 липня 2010 року
Фото:

EPA-EFE/DOMENECH CASTELLO

Громадське згадує історію вокаліста одного з головних гуртів 90-х та 2000-х.

У Британії помер 49-річний вокаліст гурту The Prodigy Кіт Флінт. Його знайшли мертвим у власному будинку. Пізніше на офіційній сторінці гурту в Instagram опублікували допис про те, що Флінт вчинив самогубство.

Нові обличчя рейву

Історія The Prodigy розпочалася в кінці 1980-х зі знайомства Флінта з ді-джеєм Ліамом Хоулеттом. Флінт тоді захоплювався рейв-культурою, тож оцінив і талант Ліама, згодом запропонувавши йому співпрацю.

1990 — офіційний рік заснування The Prodigy, але спочатку Флінт був танцюристом, а вокалістом став шістьма роками пізніше.

У лютому 1991-го вийшов перший реліз The Prodigy — міні-альбом What Evil Lurks, що складався переважно з ранніх робіт Ліама Хоулетта. Він відразу потрапив у ротацію в різні клуби. В серпні того ж року гурт випустив сингл «Charly», що посів третю сходинку чарту Великої Британії.

А в 1992 році The Prodigy видали свій перший альбом Experience, який увійшов до переліку 12 альбомів, які найкраще продавалися у Великій Британії.

Роги, кілт та шалена поведінка

Популярність The Prodigy пояснювалася не тільки актуальністю танцювальної музики, а ще й поведінкою музикантів на сцені. Кіт Флінт був одним із найяскравіших. Зелене волосся, укладене у вигляді рогів, чорна підводка на очах, шотландський кілт та шалена поведінка. Флінт стрибав по сцені, плював у глядачів, одного разу навіть запропонував себе підпалити. «Від мене чекають, що я буду навіженим», — зізнавався він у той час.

«Зі своїми татуюваннями, пірсингом у носі та сценічним іміджем маніяка в 1990-ті, кращі роки для групи The Prodigy, Кіт Флінт був відомий як «найбільш лякаюча людина у світі музики», — писав у 2009 році журналіст Times Стефан Робінсон.

На піку популярності гурту Флінт часто міняв дівчат, уживав різні наркотики — це було життя андеграундного та шалено популярного музиканта.

«Я занурився у наркотики, кокаїн, марихуану, багато пив. Це зробило мене замкненою, нудною і обмеженою людиною», — розповідав Флінт Робінсону.

«Час наркотиків і тусовок для мене закінчився»

Та в 2006 році Флінт познайомився з японською діджейкою Маюмі Кай та одружився з нею. З того часу, як він сам розповідав, період алкоголю та наркотиків у його житті закінчився.

«Ми були в турі, і вона просто увійшла в кімнату, де ми сиділи — я втратив дар мови, я був приголомшений. Час наркотиків і тусовок для мене закінчився. Так, ми всі любимо розважатися, але я вже втомився від цього», — розповідав Флінт.

Він оселився з дружиною в Есексі, де полюбляв займатися власним садом, гуляти з собаками та кататися на гірському велосипеді. Проте на сцені він залишався таким же шаленим, як і раніше.

Гурт The Prodigy під час виступу на музичному фестивалі Les Vieilles Charrues (Старі плуги) у французському Каре-Плуге, 18 липня 2015 року
Фото:

EPA/HUGO MARIE

Prodigy та Україна

У 2017 році The Prodigy були одними з хедлайнерів фестивалю Atlas Weekend — концерт зібрав 75 000 людей та став другим за масовістю фестивалем.

Цьогоріч гурт повинен був виступити на фестивалі U-Park. Організатори повідомили, що ведуть перемовини з менеджментом The Prodigy щодо виступу на фестивалі без вокаліста. «Інформацію стосовно повернення квитків нададуть пізніше», — заявили організатори.

Поділитись: