Комбат восьмого батальйону Української добровольчої армії Андрій Гергерт у студії hromadske
Фото:

hromadske

Заступник командира Української добровольчої армії, командир 8-го окремого батальйону «Аратта» Андрій «Червень» Гергерт помер після тривалої боротьби з раком.

Про це повідомили у батальоні. 

У Гергерта залишилась дружина та четверо дітей. Рак шлунку у нього діагностували взимку минулого року. Він проходив лікування в Австрії, Києві та Львові. 

hromadske знімало репортаж про Українську добровольчу армію у 2018 році. Також Червень наголошував на проблемі відсутності психологічної допомоги для тих бійців, які повертаються з війни та виступав за узаконення в Україні приватних військових армій.

«Вони вбивали, їх хотіли вбити, вони не повертаються з війни такими, якими на ту війну пішли. Вони кладуть гранати під себе, вони кидають у когось у мирних містах, стріляють в когось або стріляють в себе і це все буде тільки наростати. Потрібен закон, який дозволить нашим бійцям, що повертаються з війни, продовжити вже легшу війну, простішу, прогнозованішу — контракти в цілому світі. Це знімає дуже багато питань», — казав нам «Червень».

Андрій Гергерту було 42 роки. Він народився на Львівщині, до війни працював ветеринаром. У 1999—2001 я був членом політичної сили УНСО (Українська національна асамблея — Українська народна самооборона). Тривалий час проживав у Криму, де мав свій бізнес, до Києва переїхав під час Революції гідності, де і познайомився з Дмитром Ярошем. На війну пішов навесні 2014 року. Був заступником командира 2-го запасного батальйону ДУК «Правий сектор». Згодом очолив 8-му окрему роту Добровольчої української армії. Двічі балотувався до Верховної ради — у 2014 та 2019 роках. У 2016 році був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Українська добровольча армія була створена після виходу Дмитра Яроша з «Правого сектору». Бійці пройшли бої за Авдіївку та Мар’їнку. Під час проведення розвідувальної операції в районі населеного пункту Широкине взяли у полон 8 бойовиків, а 2 вбили. В Авдіївській промзоні взяли під контроль частину траси Донецьк — Горлівка в районі Ясинуватської розв'язки.

Поділитись: