З 700 об’єктів, які передали в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів, понад 100 знаходяться на непідконтрольних частинах Донбасу та у Криму.

Про це на прес-сніданку заявив очільник АРМА Антон Янчук.

У АРМА відзначають, що в агентства наразі немає плану управління та можливої реалізації цього майна. Більше того, щодо його управління існує низка труднощів.

За словами Янчука, не завжди вдається розшукати активи на тимчасово окупованих територіях, зокрема тому, що АРМА не проводить оперативно-розшукових заходів, які є прерогативою слідчих, а працює із реєстрами та документацією.

Водночас АРМА хоче виробити підхід спільно з МЗС щодо управління майном, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, є певні питання до позиціювання та того, чи не увійде управління в розріз із позицією України в цілому щодо цих територій.

Серед прикладів Янчук також назвав самопідйомні плавучі бурові установки (відомі, як «вишки Бойка») «Петро Годованець» та «Україна», що були захоплені Росією у Чорному морі після окупації Криму разом із іншим майном компанії «Чорноморнафтогаз». Втім, управління цими вишками ускладняється тим, що українські прикордонники неодноразово заявляли, що наближатись до цих установ небезпечно. Також, за словами Янчука, є спротив з боку Нафтогазу, де вважають, що втручання в діяльність цих платформ може зашкодити позиції України на міжнародній арені щодо відшкодування або повернення цих активів.

«Вишки Бойка» — кримінальне провадження, пов'язане із незаконними оборудками Нафтогазу і «Чорноморнафтогазу» («дочка» «Нафтогазу») у 2011-2013 роках. Ідеться закупівлю за завищеною ціною вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до якої нібито причетний співголова фракції «Опозиційний блок», колишній міністр енергетики Юрій Бойко. Водночас у Генпрокуратури немає прямих доказів причетності Бойка до схеми з буровими установками. 

Напередодні повідомлялось, що АРМА продовжила конкурс на управителів колишньою резиденцією Віктора Януковича «Межигір’ям». Водночас на разі на управління нею претендує компанія помічника народного депутата України Євгена Мураєва.

Поділитись: