Життя

Понад 150 художників та митців підписали відкритий лист проти домагань

31 жовтня, 2017 01:21
Життя/Понад 150 художників та митців підписали відкритий лист проти домагань
Зберегти
Вигляд
Понад 150 митців, художників та керівників музеїв підписали відкритого листа, в якому засуджуються поширені у мистецькому середовищі сексуальні домагання.

Понад 150 митців, художників та керівників музеїв підписали відкритого листа, в якому засуджуються поширені у мистецькому середовищі сексуальні домагання.

Лист оприлюднило видання The Guardian.

«Ми пограбовані, підірвані, зневажані та залякані тими, хто займає владні посади, які контролюють доступ до ресурсів та можливостей», — йдеться у листі.

Митці наголошують, що «зловживання владою» не викликає у них подиву.

«Ми не дивуємося, коли нам пропонують виставку або підтримку в обмін на сексуальні послуги. Ми не дивуємося, коли зустріч з колекціонером або потенційним спонсором стає сексуальним пропозицією», — сказано в повідомленні.

Автори листа вказують, що «багато інститутів і окремі особи в світі мистецтва» зазвичай пропагують справедливість та толерантність, але «в дійсності зберігають сексистські норми».

Під листом поставили підписи понад 150 впливових митців, зокрема фотограф Сінді Шерман та художниця Хелен Мартен.

Автори звернення наголошують, що оприлюднили його у зв'язку з обвинуваченнями в сексуальних домаганнях проти видавця журналу Artforum Найта Ландесмана. Раніше Ландесман пішов у відставку через звинувачення щонайменше 9 жінок у домаганнях.

Нагадаємо, у Великій Британії розслідують три нових епізоди сексуальних домагань з боку голлівудського продюсера Харві Вайнштейна.

Раніше поліція Лондона оголосила про початок розслідування відносно Вайнштейна, яке стосується злочинів на сексуальному підґрунті, вчинених у 1980-х роках.

Вайнштейна виключили зі складу Британської академії кіно після того,  як американська газета New York Times  оприлюднила матеріал, у якому продюсера звинувачували у  сексуальних домаганнях.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини