Життя

Понад 300 українців перебувають в полоні бойовиків – Геращенко

Життя/Понад 300 українців перебувають в полоні бойовиків – Геращенко
Зберегти
Вигляд

У полоні бойовиків залишається більше 300 українців, частина з них перебуває на території Росії.

Про це повідомила уповноважений президента, представник України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, народний депутат Ірина Геращенко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Служба безпеки України створила уточнений перелік всіх українців, які сьогодні знаходяться в заручниках у терористів, і на території Російської Федерації. Їх більше 300. Більше 1200, на жаль, у нас зниклих безвісти», – заявила вона під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Києві в понеділок.

При цьому вона зазначила, що українська сторона виступає за залучення Міжнародного Червоного Хреста до пошуку та ідентифікації зниклих безвісти.

«А Російська Федерація зайняла таку позицію, що для притягнення будь-кого потрібно мати згоду тих людей, яким ви хочете допомагати. Очевидно, що йде блокада будь-яких ініціатив, спрямованих на пошук шляхів деескалації та допомоги в гуманітарній ситуації», – додала Геращенко.

За її словами, за цей місяць вдалося звільнити 5 осіб. При цьому вона наголосила, що це дуже мало. «Нам сьогодні дуже потрібна підтримка і тиск світу, щоб був виконаний цей пункт мінських угод і були безумовно звільнені всі заручники», – заявила уповноважений президента.

При цьому вона зазначила, що точно 11 з 300 полонених перебувають на території Росії.

Разом з тим, вона заявила, що за непідтвердженими даними, які є у нашої служби розвідки, «таких людей 30, які утримуються на території РФ».

Пов`язані новини