Понад 60% українців виступають за дипломатичні шляхи врегулювання проблеми війни на Донбасі.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

З іншого боку, 38% – за припинення військових дій та замороження конфлікту, 22% – за надання цим територіям самостійного або ж федеративного статусу у складі України. Повне відділення окупованих Росією територій підтримують лише 5% українців.

Водночас продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі підтримують 18%.

Фото:

«Рейтинг»

Також опитування демонструє, що 65% вважають Росію агресором щодо України, а 27% – протилежної думки.

Фото:

«Рейтинг»

Опитування проводили з 29 травня по 3 червня серед 2 тисяч респондентів старше 18 років. Похибка дослідження не перевищує 2,2%.

Нагадаємо:

  • 20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. В інавгураційній промові він заявив, що вважає першим завданням своєї команди припинити вогонь на Донбасі.
  • 22 травня глава АП Андрій Богдан заявив, що команда Зеленського розглядає винесення питання про досягнення мирних домовленостей з Росією на всеукраїнський референдум.
  •  П‘ятий президент України Петро Порошенко закликав Зеленського розвіяти чутки про плани з'ясовувати питання мирних угод з РФ на референдумі.
  • Згодом Зеленський заявив, що запропонований його командою загальнонаціональний референдум щодо мирних угод з Росією не має законодавчої ініціативи, а є способом з'ясувати думку суспільства.
  • Сам Зеленський заперечив Громадському можливість ведення переговорів з Росією. А пізніше під час зустрічі зі Столтебергом заявив, що Україна готова до переговорів з Росією і виконання Мінських угод.
Поділитись: