Понад сім тисяч дітей загинули або отримали каліцтва внаслідок збройного конфлікту в Сирії.

Понад сім тисяч дітей загинули або отримали каліцтва внаслідок збройного конфлікту в Сирії.

Про це на засіданні Радбезу заявила Спеціальна представниця Генсека ООН з питання дітей та збройних конфліктів Вірджинія Гамба, йдеться у повідомленні на сайті ООН.

 «Я мушу підкреслити, що це – тільки підтверджені дані. У непідтверджених повідомленнях йдеться про понад 20 тисяч жертв серед дітей», — сказала вона.

Крім того, за її словами, сирійських дітей залучають до лав збройних формувань. Більшість з цих порушень були здійснені за останні шість місяців під час наступів різних сторін у районах Афріна, Хами, Ідліба та Східної Гути. 

«З початку 2018 року було зафіксовано 1200 випадків насильства щодо дітей під чам збройного конфлікту, в тому числі 600 дітей були вбиті або поранені. Приблизно 180 дітей були залучені до служби у збройних загонах. Понад 60 шкіл піддалися нападам. Підтверджені відомості про сто нападів на лікарні та інші медичні установи і медичний персонал», — сказала Спеціальна представниця.

Вірджинія Гамба також підкреслила, що в Сирії в школу не ходять приблизно 2,1 мільйона дітей, оскільки заклади або зруйновані, або їх використовують у військових цілях.

Раніше у провінції Свейда на півдні Сирії внаслідок серії терористичних атак загинула щонайменше 221 людина.

Поділитись: