Лише 25% з українських студентів, які навчаються на бюджеті та отримують стипендії, дійсно їх потребують. Про це в ефірі Громадського заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

«На нашу думку, стипендіальна політика зараз залишається на тому ж рівні, як і 25 років тому. Фактично, 80% студентів отримують стипендію, яка не носить ніякої стимулюючої ролі. Це просто виплата, яка не має ні соціальної, ні академічної, ні мотиваційної складової», — сказав Марченко.

Ми бачимо, що стипендія має бути розділена на дві складові. Перша – це соціальна, для соціально незахищених верств населення. Це діти, батьки яких не можуть платити гроші за навчання і гуртожитки. Друга складова – це академічна. Стосується дітей, які мають середній бал 4 і вище. За оцінками різних досліджень, тільки 25% з тих студентів, які отримують стипендії, дійсно її потребують», — додав заступник міністра.

Минулого місяця Громадське публікувало матеріал Ігоря Самохіна, аналітика центру CEDOS, в якому пояснювалося, чому чинна система виплати стипендій потребує якнайшвидшого реформування — Реформа стипендій. Чого боїться Міносвіти?

Нагадаємо, 184 778 абітурієнтів рекомендовані до зарахування на бюджет на всі освітньо-кваліфікаційні рівні. 

Раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич запевнила в ефірі Громадського, що МОН збільшить фінансування і держзамовлення в тих ВНЗ, до яких вступає найбільша кількість відмінників.

Також, голова МОН визнала, що на педагогічні спеціальності вступають діти з найнижчим рівнем знань.

Поділитись: