Починаючи з 1 січня 2019 року близько 90% радянських стандартів якості продуктів, більш відомих як ГОСТ, втратили чинність в Україні.

Загалом скасували близько 12 тисяч стандартів. Їх замінили на більш сучасні стандарти, розроблені вже за часи незалежності України.

«Протягом 2016-2018 років до Національного органу стандартизації надходили пропозиції щодо подовження термінів чинності деяких ГОСТів. В результаті консультацій, Національний орган стандартизації ухвалив низку наказів, згідно з якими 1173 радянські ГОСТи залишаються чинними станом на 1 січня 2019 року», — повідомили в Міністерстві економічного розвитку.

Там зазначають, що останні радянські стандарти діятимуть до 1 січня 2022 року. Щодо їхньої заміни наразі проводяться консультації із зацікавленими сторонами, зокрема з товаровиробниками та деякими органами державної влади.

Там також рекомендують до кінця 2021 року долучатися до розробки нових стандартів якості продуктів, для того, аби з 2022 року підприємства могли виготовляти товари, не порушуючи вимог законодавства.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким вносяться зміни у чинні правила маркування інформації про харчові продукти, а також приводить українське законодавство у відповідність до норм ЄС

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile