УКРАЇНА

Понад мільйон українців перетнули адмінмежу з окупованим Кримом у 2016 році

26 лютого, 2017 23:06
УКРАЇНА/Понад мільйон українців перетнули адмінмежу з окупованим Кримом у 2016 році
Зберегти
Вигляд
Протягом 2016 року в пунктах пропуску на адміністративній межі з окупованим Росією Кримом було зареєстровано понад 2 мільйони перетинів громадянами України.

Протягом 2016 року в пунктах пропуску на адміністративній межі з окупованим Росією Кримом було зареєстровано понад 2 мільйони перетинів громадянами України.

Про це в ефірі Громадського повідомив заступник міністра з питань окупованих територій Юсуф Куркчи.

«За 2016 рік пункти перетину КПВВ на адміністративному кордоні Криму перейшли 2 з гаком мільйони разів. Тобто, якщо говорити, що людина, яка перейшла кордон у той бік, обов'язково виходила, — то це більше мільйона чоловік. Якщо врахувати, що там 20-30% регулярно їздять, то інші говорять про те, що існує зв’язок з державою та потреба у громадян України в цьому зв'язку. Тому ми ставимо собі за мету, щоб по-перше зберегти цей зв'язок, по-друге якомога більше його розширити», — повідомив заступник міністра.

За його словами, у першу чергу, люди перетинають адмінкордон задля оформлення різноманітних документів.

«У першу чергу, це оформлення документів: починаючи від свідоцтв про народження і закінчуючи свідоцтвами про смерть, в проміжку дуже багато тих документів, які підтверджують суб'єктність громадянина в цій державі», — сказав він.

Задля поліпшення процедури оформлення тих чи інших документів, міністерство планує створити адмінцентр поблизу одного з пунктів пропуску.

«Ми своїм завданням бачимо спрощення цих процедур. А по-друге створення умов, щоб люди після перетину кордону не мали необхідності бігати всією Херсонською областю, шукаючи  можливості швидко вирішити це питання. Ми плануємо, що в цьому році з'явиться на одному з пунктів центр, і він (перелік надання адміністративних послуг) буде значно ширший, там буде і нотаріальна присутність, чого у класичних центрах немає», — зазначив Куркчи.

Нагадаємо, три роки тому Росія почала анексію Криму. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Акція «Крим — це Україна»: як це було у різних країнах світу. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини