Життя

Понад півмільйона постраждали від дворічного конфлікту на Донбасі – ЮНІСЕФ

Життя/Понад півмільйона постраждали від дворічного конфлікту на Донбасі – ЮНІСЕФ
Зберегти
Вигляд

Конфлікт в Україні впливає на життя 580 тисяч дітей, які мешкають на непідконтрольних уряду України територіях, а також тих, хто перебуває біля лінії фронту.

Більше третини з цього числа, а це 200 тисяч дітей, потребують психологічної допомоги. Такі дані навів дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

«Два роки насильства, обстрілів і страху залишили непоправний слід у житті тисяч дітей на сході України. В час, коли продовжується конфлікт, ми повинні негайно відповісти на фізичні та психологічні потреби дітей», – сказала голова фонду в Україні Джованна Барберіс.

Вона закликала всі сторони конфлікту гарантувати безпечний рух і безперешкодний гуманітарний доступ, щоб допомогти дітям, які цього потребують.

Усього, за даними ЮНІСЕФ, в Україні зареєстровано понад 215 тисяч внутрішньо переміщених дітей. Щонайменше одна із п’яти шкіл була зруйнована або пошкоджена. Минулого року понад 20 дітей загинули і 40 були поранені. Серед причин смертності – спрацювання вибухових предметів.

Фонд попереджає, що через холод і нестачу палива діти постають перед ризиком респіраторних інфекцій, а відсутність доступу до медичних послуг та брак медикаментів загрожують збільшити кількість спалахів захворювань.

/ фото UNICEF/Filippov

Пов`язані новини