ENRU

Попереднє керівництво АМКУ «кришувало» тютюнового монополіста — Генпрокуратура

Попереднє керівництво Антимонопольного комітету України дозволило тютюновій компанії «Тедіс» стати монополістом, закриваючи очі на порушення.

Про це повідомив Громадському керівник Департаменту з розслідувань особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Володимир Гуцулуляк, коментуючи справу стосовно тютюнового монополіста.

Зі слів Гуцуляка розслідується те, яким чином попередній склад АМКУ в 2011-2013 роках дозволив «Тедісу» стати монополістом та «закривав очі» на порушення, які вчиняла компанія.

Нагадаємо, 31 березня ГПУ спільно з Нацполіцією провели обшуки та вилучення документів в приміщенні АМКУ та компанії «Тедіс».

Пояснюючи це, Гуцуляк сказав, що такого способу проведення слідчих дій можна би було уникнути «якщо б в стінах АМКУ не сиділи люди, причетні до вчинення попередніх злочинів».

Саме тому в ГПУ побоювалися, що у разі надсилання запиту в АМКУ про надання необхідних документів, вони можуть бути знищені.

26 квітня прес-служба ГПУ повідомила, що генеральному директору та члену дирекції компанії «Тедіс» вручили підозри про вчинення злочинів. Їх підозрюють в ухиленні від сплати податків та фіктивному підприємництві.

Нагадаємо, 16 грудня 2016 року АМКУ оштрафував тютюнового монополіста – компанію «Тедіс» (раніше «Мегаполіс») на 431 млн грн за зловживання монопольним становищем. Компанія оскаржила дане рішення в господарський суд міста Києва.

Однак 26 квітня Генеральний Прокурор України Юрій Луценко заявив про те, що 26 квітня компанія «Тедіс» сплатила частину цього штрафу в розмірі 300 млн грн до державного бюджету.

Чергове судове засідання у справі оскарження компанією рішення АМКУ про накладення штрафу має відбутися 28 квітня.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram