Попри карантин у 2020 році в Україні закрилося на третину менше підприємств, ніж у 2019-му — YouControl
У 2020 році в Україні попри карантинні обмеження, які стосувалися роботи бізнесу, закрилися 10 тисяч юридичних осіб. Для порівняння: у 2019 році ліквідували понад 15 тисяч юридичних осіб.
Про це йдеться у дослідженні компанії YouControl.
Торік в Україні відкрилося майже 54 тисячі нових юридичних осіб, згідно з Єдиним держреєстром. Це на 20% менше, ніж у 2019 році — тоді відкрилися 67,5 тисячі підприємств.
Понад 15,5 тисячі вказали місцем реєстрації Київ. У Дніпропетровській, Одеській, Львівській, Харківській та Київській областях загалом відкрили майже 18 тисяч юридичних осіб. Найменше ж відкрили підприємств на Луганщині — менш ніж півсотні.
Найпопулярнішою сферою діяльності підприємств було комплексне обслуговування об'єктів — ЖЕКів, ОСББ та інших обслуговуючих фірм. Їх в Україні з'явилося майже 3,5 тисячі. YouControl вказують, що після реформи сфери житлово-комунальних послуг у 2016 році кількість таких підприємств щороку збільшується.

Трохи більше ніж три тисячі юридичних осіб почали працювати у неспеціалізованій оптовій торгівлі. Ця сфера теж залишається одною з привабливих для підприємств, йдеться у дослідженні. Упродовж 2016-2018 роках кількість таких підприємств зростала, але у 2020 році відбулося незначне падіння.
Експерти відзначають, що на це могли вплинути коронавірусні обмеження, коли бізнес не був впевнений у гарантованому виході на ринок. У зв'язку з цим обирав менш динамічні й менш залежні від карантину бізнеси. Зокрема, вантажоперевезення, логістику, оренду та будівництво нерухомості.
Водночас у YouControl пишуть, що закрилося юридичних осіб «значно менше, ніж можна було очікувати». За рік припинили існування 10 тисяч юросіб, а у 2019-му — 15 тисяч. Найбільше ліквідували підприємств у Києві.
Найбільше підприємств закрилося у червні та березні, інші місяці показують приблизно однакові показники закриття. Така тенденція пов'язана зі спрощенням податкової документації, кажуть експерти. Так, юрособам легше перечекати, ніж починати процедуру ліквідації. Півсотні підприємств ініціювали цю процедуру, ще частину закрив суд чи засновники.
- Поділитися: