Популярна серед прихильників Трампа соцмережа Parler тепер працює на хостингу російської компанії. Там це заперечують
Соцмережа Parler, яка стала популярною серед прихильників Дональда Трампа, частково відновила роботу після блокування від Google. Сайт Parler нібито працює на хостингу компанії з Ростова—на—Дону, хоча там це заперечують.
Про це пише Reuters.
Зокрема у понеділок, 18 січня, знову почав працювати сайт компанії з повідомленням про те, що Parler працює над відновленням функціональних можливостей.
При цьому IP-адреса, яку використовує сайт, належить «DDoS-Guard» ㅡ російській компанії, власниками якої є Євген Марченко та Дмитро Суботів з Ростова-на-Дону.
У коментарі російським ЗМІ «DDoS-Guard» заявила, що не надає послуги хостингу для Parler та, згідно з правилами конфіденційності, не може вказувати, які саме послуги надає своїм клієнтам.
У себе на сайті компанія вказує, що працює з 2011 року та надає послуги з використанням власної мережі центрів обробки трафіку. Водночас TAdviser зазначає, що «DDoS-Guard» спеціалізується на захисті клієнтів від DDoS-атак всіх типів, а її клієнтами є кілька відомих видань («Аргументи і Факти», «Ехо Москви») та навіть Міністерство оборони Росії.
А чому заблокували соцмережу?
Google призупинив можливість завантажувати соціальну мережу Parler зі свого магазину Play Store, оскільки користувачі розміщували публікації із закликами до насильства у США. Тоді у Google наголосили, що у зв'язку з загрозою громадській безпеці призупиняють розміщення додатку, «поки він не розв'яже ці проблеми».
У Parler ці звинувачення відкинули та заявили, що додаток є «неупередженим» соціальним медіа.
Соцмережа є популярною серед правих консерваторів та прихильників президента США Дональда Трампа, які звинувачують Twitter та Facebook у несправедливій цензурі.
Коли у Twitter та Facebook почали модерувати поширення дезінформації після президентських виборів у США, цей додаток ненадовго навіть став найбільш завантажуваним у США.
- Поділитися: