Поразка росії неминуча. Переказ статті пекінського професора для Economist

росія програє війну та змушена буде залишити всі окуповані території, вважає професор Пекінського університету Фен Юйцзюнь. У своєму тексті для Economist він виділяє чотири основні чинники, які вплинуть на результат війни, та аналізує наслідки тривалого конфлікту для росії, України, Заходу та Китаю.
Одним із ключових чинників, що вплинули на перебіг російського вторгнення, Фен Юйцзюнь вважає рівень опору та національної єдності, який демонструють українці. Якщо українці продовжуватимуть боротися з тією ж наснагою та впертістю, у росії не буде шансів досягти своїх цілей та знищити українську державу, переконаний китайський професор.
Другим чинником провалу росії, на його думку, є високий рівень міжнародної підтримки України. Хоча останнім часом підтримка союзників не відповідає очікуванням українців, вона все ще залишається широкою та створює додатковий політичний та економічний тиск на росію, зазначає Фен Юйцзюнь.
Третім чинником, що визначає долю російсько-української війни, є характер сучасного воєнного конфлікту. Війна в Україні продемонструвала, що передові системи командування, управління, зв'язку та розвідки мають вирішальне значення, наголошує професор Пекінського університету.
Труднощі росії частково пояснюються її нездатністю оговтатися від деіндустріалізації, якої вона зазнала після розпаду СРСР. Це залишило її в невигідному становищі з погляду військових технологій і можливостей для ведення тривалої війни, вважає Фен Юйцзюнь.
Четвертий чинник, що робить поразку росії неминучою, — це інформаційний кокон навколо російського лідера володимира путіна. Його тривале перебування на посаді призвело до утворення стійкої «бульбашки дезінформації», завдяки якій російське керівництво отримує неточні розвідувальні дані та вибудовує неефективний процес прийняття рішень, каже Фен Юйцзюнь.
На противагу цьому, українське керівництво є більш гнучким і ефективним в ухваленні рішень та розробці стратегії спротиву. На думку китайського професора, рано чи пізно росія зіштовхнеться з необхідністю вивести свої війська з усієї території України, попри свою військову перевагу.
«З часом росія буде змушена піти з усіх окупованих українських територій, включно з Кримом. Її ядерний потенціал не є гарантією успіху. Хіба ядерна Америка не пішла з Кореї, В'єтнаму та Афганістану?» — пише Фен Юйцзюнь.
Комбінація всіх перерахованих чинників призведе до нищівної поразки росії, якої вже не уникнути, переконаний Фен Юйцзюнь. Наслідком такої поразки буде втрата росією своєї геополітичної ваги на пострадянському просторі та у світі загалом.
Невдача росії також посилить позиції НАТО, збільшить напруженість у китайсько-російських відносинах і створить передумови для радикальної реформи в Раді Безпеки ООН, яка давно втратила свою ефективність, зазначає професор.
На додачу до ризиків, з якими стикається путін внаслідок вторгнення до України, війна переконує все більше колишніх радянських республік у тому, що імперські амбіції росії загрожують їхній незалежності, суверенітету і територіальній цілісності, вважає Фен Юйцзюнь.
«Дедалі більше усвідомлюючи, що про перемогу росії не може бути й мови, ці держави (колишні радянські республіки — ред.) дистанціюються від москви різними способами — від формування політики економічного розвитку, яка менше залежить від росії, до проведення більш збалансованої зовнішньої політики. Як наслідок, перспективи євразійської інтеграції, яку відстоює росія, потьмяніли», — пише професор.
Війна в Україні є переломним моментом, що посилить міжнародну ізоляцію і поглибить внутрішні проблеми росії. Водночас поразка росії відкриє Україні перспективи членства в ЄС і НАТО в післявоєнний період, підсумовує Фен Юйцзюнь.
- Поділитися: