Французький виробник йогуртів Danone зняв рекламний ролик за участі російського актора Михайла Пореченкова, який перебуває в розшуку в Україні у справі про теракт. Після обурення українського посольства у Франції та українців компанія вирішила припинити контроверсійну рекламну кампанію.

Про це повідомив посол України у Франції Олег Шамшур.

«Щойно мені зателефонував Генеральний секретар Danone Франція Матіас Вішера. Компанія припиняє рекламну кампанію за участі Пореченкова. Швидка і адекватна реакція», — зазначив дипломат.

Раніше посольство України у Франції висловило обурення з приводу рекламного ролика Danone із Пореченковим і зазначив, що «комерційна доцільність — не привід забувати про моральність»

Водночас сама компанія з акаунту свого офіційного представництва в Україні ще раніше зреагувала на обурення українських користувачів, зазначивши, що їй «вельми прикро» через ситуацію, що склалася.

«[К]омпанія Danone в Україні є частиною всесвітньо відомої міжнародної Групи, яка працює в 140 країнах світу… Саме тому ми в Україні не можемо впливати на формування рекламної, комерційної та комунікаційної політик інших країн, зокрема і Росії», — зазначили там.

Нагадаємо, російського актора Михайла Пореченкова зняли на відео, коли він у компанії бойовиків «ДНР» стріляв з кулемету в бік позицій українських військових в Донецькому аеропорту.

Через це в січні 2015 року Служба безпеки України оголосила його в розшук. Актора підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого статтею 258 Кримінального кодексу — терористичний акт або погроза його вчинення. Є дозвіл на затримання підозрюваного з метою приведення його до суду.

А ще раніше, в листопаді 2014 року, Державне агентство України з питань кіно скасувало реєстрації 69 фільмів і телесеріалів за участі Пореченкова.

Поділитись: