Президент наголосив на важливості того, щоб прибрати імена «катів» з карти України

Президент України Петро Порошенко закликав українців, місцеві громади та політиків завершити процес декомунізації Україні.

«На цьому тижні я уважно стежив за дискусією в Раді на цю тему – не тільки ж про генерального прокурора думав. Яке рішення я порадив би народним депутатам? З одного боку, інтереси національної безпеки вимагають завершення декомунізації. З цього виходить, що ті, хто ще не перейменувався, повинні все-таки назватися по-новому – крапка!», – сказав президент в ході заходів з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій в Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

З іншого боку, за словами Порошенка, у цьому процесі слід враховувати думку людей на місцях.

«Не вина центру, що ряд громад, часто в результаті маніпуляцій політиканів, несерйозно поставилися до проблеми і не прийняла рішень з цього питання в ті терміни, які передбачав закон. Але хіба не в ваших силах дати громадам додатковий термін і ще одну можливість прийняти рішення, самим обрати собі назву?», – сказав Порошенко, звертаючись до народних депутатів.

Він наголосив на важливості того, щоб прибрати імена «катів» з карти України. При цьому – застеріг від повернення до імперських назв.

«Єдине застереження – не повертатися до старих імперських найменувань. Я не дозволю, щоб карту України знову заплямували новоросійськими топонімами», – сказав Порошенко.

Поділитись: