Політика

Порошенко до Брюсселю привіз докази порушення Росією Мінських домовленостей

Політика/Порошенко до Брюсселю привіз докази порушення Росією Мінських домовленостей
Зберегти
Вигляд

Президент України Петро Порошенко привіз до Брюсселя докази порушення Росією Мінських домовленостей в контексті прийняття Європейським союзом рішення про продовження санкцій проти РФ.

«Я з собою привіз велику кількість свідчень про те, що Росія постійно порушує Мінські угоди, вводить війська і озброєння на територію України. Я вважаю, що ми повинні розуміти, що обмежувальні заходи до Росії пов'язані безпосередньо з повним виконанням Мінських угод», - заявив Порошенко.

Також президент України наголосив, що українська економіка зазнає значних збитків через припинення Росією договору про зону вільної торгівлі між країнами, однак Київ готовий до цього заради свободи і незалежності.

«Дуже шкода, що сьогодні президент Путін підписав указ про те, що Росія йде від преференційного режиму торгівлі в рамках СНД ... Україна розуміє, що означають ці обмеження з боку РФ, і очікує шкоди для української економіки, але ми готові платити цю ціну для того , щоб бути вільними і незалежними ", - заявив він.

Перед початком міні-саміту «Україна-ЄС» Петро Порошенко висловив стурбованість, що реалізація проекту «Північний потік-2» може зруйнувати українську та європейську енергетичну безпеку.

«О «Північному потоці -2» ми чітко говоримо, що стурбовані цим. Він може привести до того, що буде зруйнована українська та європейська енергетична безпека і солідарність», - заявив Порошенко.

Разом з тим, Порошенко підкреслив, що Україна залишається надійним партнером Євросоюзу у питанні транзиту газу.

«І ми очікуємо, що такий же підхід буде продемонстрований нашими європейськими партнерами», - додав глава держави.

/ фото прес-служби президента

Пов`язані новини