УКРАЇНА

Порошенко доручив Мінкульту організувати церемонію перепоховання письменника Олеся

УКРАЇНА/Порошенко доручив Мінкульту організувати церемонію перепоховання письменника Олеся
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству культури організувати церемонію перепоховання решток письменника Олександра Олеся, які будуть доставлені з Чехії

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству культури організувати церемонію перепоховання решток письменника Олександра Олеся, які будуть доставлені з Чехії. Про це повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко в мережі Facebook.

Раніше повідомлялося, що правнуки письменника Олександра Олеся, яких розшукали в Канаді, погодились на перепоховання його решток в Україні.

Президент України доручив терміново втрутитися в ситуацію щодо перепоховання українського письменника Олександра Олеся у Чехії, а також зв'язатися з його родичами для з'ясування можливості його перепоховання в Україні.

Примусова ексгумація спричинена особливостями чеського законодавства, згідно з яким за місце поховання померлого потрібно сплачувати ренту у 20 тисяч крон на 10 років.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Кабінет міністрів виділить кошти, необхідні на перепоховання Олеся, а при Міністерстві культури буде створено міжвідомчу комісію з питань перепоховання видатних українців.

Пов`язані новини