Життя

Порошенко дозволив достроково звільнювати засуджених довічно

Життя/Порошенко дозволив достроково звільнювати засуджених довічно
Зберегти
Вигляд

Президент Петро Порошенко підписав закон №2292, який дозволяє застосовувати дострокове звільнення для осіб, засуджених до довічного позбавлення волі. У разі помилування довічне позбавлення волі може бути замінене на строк 25 років.

Відповідну інформацію розмістили на сайті Верховної Ради.

До особи, що відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі, може бути застосоване умовне звільнення, якщо судом буде визнано, що така особа не потребує подальшого відбування цього покарання і фактично відбуло не менше 20 років позбавлення волі.

Умовне звільнення від подальшого відбування покарання у виді довічного позбавлення волі застосовується тільки при відсутності у засудженого злісних порушень встановленого порядку відбування покарання протягом останніх трьох років.

«Реалізація Закону сприятиме захисту прав та законних інтересів осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, членів їх сімей, дозволить гуманізувати умови їх тримання на принципах неухильного додержання Конституції України, вимог Загальної декларації з прав людини, інших міжнародних правових норм і стандартів поводження з ув’язненими», - йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

Рада дозволила застосовувати дострокове звільнення до довічно засудженим 25 листопада. За прийняття в цілому законопроекту №2292 проголосували 233 депутати.

/фото zora-irpin.info

Пов`язані новини