Політика

Порошенко хоче повернути до Стратегії нацбезпеки можливість членства України в НАТО

Політика/Порошенко хоче повернути до Стратегії нацбезпеки можливість членства України в НАТО
Зберегти
Вигляд

Президент України Петро Порошенко вважає необхідним повернути до Стратегії національної безпеки можливість членства України у НАТО для гарантії суверенітету та територіальної цілісності країни.

Про це Порошенко сказав на відкритті засідання Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) у середу у Києві, інформує його прес-служба.

Президент підкреслив, що загроза широкомасштабних бойових дій з боку сил самопроголошених республік зростає. Це вимагає додаткових заходів для забезпечення обороноздатності, зазначив Порошенко. «Від проведення оперативного перегрупування військ та зайняття ними обладнаних опорних пунктів, від уточнення завдань по п’ятій хвилі мобілізації, від удосконалення протидесантної і протидиверсійної оборони Маріуполя, Бердянська та всього Азовського узбережжя – і аж до Стратегії національної безпеки», – зазначив президент.

Він підкреслив, що проект Стратегії нацбезпеки має передбачати досягнення сумісності безпекового та оборонного секторів України з відповідними структурами країн-членів НАТО. Президент нагадав, що Росія на засіданні Ради безпеки суттєво змінила свою стратегію, намагаючись використовувати досвід агресії та війни, зазначає прес-служба Порошенка.

Одночасно, як зазначив президент, необхідно працювати над зміцненням обороноздатності та створенням сучасних українських Збройних сил. За словами Порошенка, сумарне угруповання противника на Донбасі з урахуванням бойовиків незаконних збройних формувань становить понад 40 тис. осіб, а російське військове угруповання поблизу державного кордону складає понад 50 тис. військовослужбовців, що майже в півтора рази більше, ніж у липні 2014 року, інформує прес-служба президента.

«Росвоєнторг» продовжує регулярно поставляти бойовикам озброєння і військову техніку, боєприпаси, речове майно і паливо. Рушниця, яка висить на стіні, рано чи пізно вистрілює. Це правило стосується не лише звичайного театру, але й театру воєнних дій також», – зауважив президент.

Пов`язані новини