ENRU

Порошенко хотів перевести Roshen на BVI через мінімальне оподаткування – журналістка

Президент Петро Порошенко мав намір перевести структуру компанії Roshen саме на Віргінські острови, оскільки там мінімальне оподаткування.

Про це в ефірі Громадського сказала Анна Бабінець, журналістка «Слідство.Інфо».

«Ми почули нарешті коментар президента (щодо офшорного скандалу – ред.). Звичайно ми не зовсім ним задоволені. Тому що у президента знову не виходить говорити правду до кінця. Він продовжує наполягати, що на BVI (Британські Віргінські острови – ред. ) була створена ця офшорна низка для того, щоб передати у траст Roshen», – сказала Бабінець.

Вона пояснила, чому Порошенко хотів перевести Roshen на Віргінські острови.

«Насправді про траст почали говорити менш, ніж рік тому. Тоді йшлося тільки про продаж. Він планував продаж і відповідно там ухилення від податків… Юрисдикція, яка була обрана – Віргінські острови, говорить про те, що було бажання перевести свою структуру компанії Roshen в юрисдикцію, де мінімальне оподаткування. Іншої відповіді про те, що була створена ця офшорна низочка, немає. Говорити про траст, коли ні про який траст станом на серпень 2014 року не йшлося», – вважає журналістка.

Нагадаємо, раніше на прес-конференції Порошенко сказав: «Ніякого офшорного скандалу не було. Було об’єктивне журналістське розслідування журналістів, які знайшли кілька фактів. Була компанія, яка займалася виведенням грошей з України. Компанія не мала рахунку, ніяких переказів не було. Компанія не використовувалася для мінімізації (податків – ред.) і створювалася з однією метою – передача активів Порошенка в сліпий траст, про що я і обіцяв».

При цьому Порошенко відзначив професійність проведеного розслідування«Слідства.Інфо» щодо офшорів.