Президент Петро Порошенко надав громадянство України колишньому депутату Державної думи РФ Іллі Пономарьову та сестрі політв’язня Росії Олега Сенцова Наталі Каплан.

«Нарешті, це сталося! Сьогодні чинний президент України Петро Порошенко в останній робочий день своєї каденції підписав указ про надання мені українського громадянства, згідно з державними інтересами», — написав Пономарьов у Facebook.

Він додав, що це означатиме новий етап у його житті і є великою честю, і зазначив, що буде використовувати новий статус для залучення нових іноземних інвестицій для країни, створення нових робочих місць та збільшення державного бюджету.

«Здійснилося! Я громадянка України!», — написала Каплан.

«Поки у мене все що немає українського паспорта, процедура отримання ще попереду. Я знаю, що Олег Сенцов особисто просив Ірину Геращенко посприяти отриманню мною громадянства і, вочевидь, тільки це й спрацювало. Я скоро розпочну процедуру відмови від російського громадянства, але наразі у мене тільки російський паспорт», – зазначила вона у коментарі Громадському.

Ілля Пономарьов був депутатом Держдуми РФ до 10 червня 2016 року, хоча ще в червні 2014 року виїхав із Росії до США, а 24 червня 2016 року отримав посвідку на проживання в Україні. Він був єдиним російським депутатом, який голосував проти «приєднання» Криму до РФ у березні 2014 року.

Наталя Каплан має громадянство Росії, однак вже тривалий час проживає в Україні. Вона проводить і координує акції на захист свого брата Олега Сенцова.

Поділитись: