Золоту зірку Героя України отримав майор Андрій Ткачук. Капітан Олександр Лавренко та молодший лейтенант Володимир Гарматій нагороджені посмертно.

Президент України Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди Дня захисника України 14 жовтня присвоїв звання Герой України трьом військовим Збройних сил України, двом з них — посмертно.

«З 23 по 28 липня 2014 року майор Андрій Ткачук брав участь в операціях по визволенню від бойовиків Дзержинська і Лисичанська Донецької області. З 29 липня по 25 серпня 2014 року брав участь в операціях по знищенню бойовиків в районах Дебальцевого, Шахтарська, Вуглегірська, Ждановки, Комунара Донецької області», — повідомили у прес-службі глави держави.

«Капітан Олександр Лавренко був командиром танкової роти танкового батальйону 93-ї окремої механізованої бригади оперативного командування Схід Сухопутних військ ЗСУ. З 8 по 21 липня 2014 року перебував у зоні проведення АТО. 21 липня 2014 року увірвавшись у селище Піски (передмістя Донецька), його бойова машина потрапила на потужний фугас і, будучи важкопораненим, капітан Лавренко підірвався в танку разом з екіпажем», — йдеться у повідомленні.

«Молодший лейтенант Володимир Гарматій брав участь в АТО з 16 червня 2014 року. 25 липня 2014 року в ході виконання бойового завдання він не зрадив державі і не відступив разом із 41 товаришем по службі на територію РФ, під час бою він загинув», — повідомила прес-служба.

Загалом нагороди від президента України 14 жовтня отримали 265 військових та представників інших силових структур.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile