Президент Петро Порошенко не прийшов до суду, де його мали допитати у якості свідка щодо справи Майдану. Про це повідомив начальник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

За його словами, президента викликали на допит ще 2 тижні тому. Його мали допитати, зокрема, щодо подій 18 лютого 2014 року.

«Свідок на допит не прийшов. Зі слідчим ніхто не зв'язався. Не повідомили причини. Викликався він для того, щоб задати додаткові запитання щодо подій 18, 19 лютого, 1 грудня, а також стосовно того, що з часу першого допиту, який відбувся в листопаді 2016 року Петро Олексійович давав декілька коментарів стосовно подій, в яких містилися дані, які він не надавав під час першого допиту. Також, на жаль, упродовж 2,5 років він не підписав протокол першого допиту, який відбувався під відеозапис. У зв'язку із завантаженістю президента, тобто, він спішив тоді і попросив підписати наступного дня. І от цей наступний день, не дивлячись на десятки наших нагадувань і через генерального прокурора, жодного реагування не відбулося. Так як не з'явився, будемо далі викликати», — зазначив Горбатюк.

Він пояснив, що допит, який відбувся 2,5 роки досі не набув процесуального статусу, оскільки Порошенко не підписав протокол.

Петро Порошенко дав свідчення у справі Євромайдану у листопаді 2016 року. Допит тривав 6 годин.

ГПУ повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. Також у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. 

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

3 лютого 2019 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ завершила досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані. Адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська заперечила цю інформацію. Заяву Луценка Закревська назвала спробою згорнути розслідування.

Поділитись: